Turnus 2018 i 2019


LCTIS.pl

Turnus Terapeutyczny dla osób jąkających się Smardzewice 02.07-08.07.18 i 01.07-07.07.19

Turnus terapeutyczny dla młodzieży i dorosłych jąkających się.

Co się działo?

8 godzin dziennie wszyscy uczestnicy trenowali zarówno techniki pozwalające upłynniać mowę, jak również poznawali sposoby na radzenie sobie ze stresem oraz radzenie sobie z trudnymi sytuacjami nie tylko w czasie mówienia, ale również w innych aspektach towarzyszących im w codziennym życiu.

Ogrom pracy, któremu towarzyszyły niesamowite emocje, pozwolił na to, że uczestnicy i ich opiekunowie wyjechali wzmocnieni i gotowi do nowych wyzwań.
Turnusowicze pracowali nad technikami upłynniającymi mówienie w czasie zajęć indywidualnych oraz zajęć grupowych. Wykorzystaliśmy różne techniki, aby praca w grupie była w pełni efektywna, nie zapomnieliśmy o humorze i dobrej zabawie. Zajmowaliśmy się odczulaniem na jąkanie, które dzięki temu okazało się mniej doskwierające i obciążające. Zadbaliśmy również o emisje głosu, sprawiliśmy że nasz głos brzmi pewniej i odważnie wychodzi do ludzi. Pamiętaliśmy również o relaksie, każdy z uczestników zapoznał się ze sposobami, które mogą pomagać na codzień w odprężeniu i dobrym samopoczuciu. Podejmowaliśmy wyzwania otwierając się na nieznajomych i przekonywaliśmy się, że rozmowa z obcą osobą może być czymś przyjemnym i zabawnym. Wspracie psychoterapeutyczne dla uczestników i opiekunków pozwoliło nam wydobyć pokłady niesamowitej energii, dostrzec wiele zasobów, które drzemały w każdym z turnusowiczów.

Wszystkie podejmowane działania pozwoliły nam - terapeutą dostrzec jak cudowny i wyjątkowy jest każdy uczestnik, dzięki nim poczuliśmy dumę i satysfakcję za co dziękujemy!

Chcąc uszanować prywatność każdego z uczestników nie udostępniamy zdjęć z wizerunkami osób, zachęcamy jednak do obejrzenia kilku ujęć obrazujących efekty pracy naszej grupy.


Zapraszamy do kontaktu: lodzkie.centrum.tis@gmail.com, 505 949 270