WEEKEND TERAPEUTYCZNY 2020


LCTIS.pl

Weekend terapeutyczny dla młodzieży i dorosłych jąkających się

ŁÓDŹ

04.09-05.09.2020


Dla kogo?

Spotkanie dedykowany jest młodzieży szkolenej i ich opiekunom oraz osobom dorosłym, które borykają się z jąkaniem. W czasie weekendu intensywnie popracujemy zarówno logopedycznie jak i psychoterapeutycznie. Przypomnimy sobie sposoby upłynniania mowy, wzmocnimy się po długim pobycie w domu, do którego zmusiła nas sytuacja epidemiologiczna. Skupimy się przede wszystkim na zwiększeniu pewności siebie i szukaniu skutecznych sposób radzenia sobie ze stresem.

W czym pomoże Ci spotkanie?

Jeśli jesteś rodzicem dziecka jąkającego się, poprzez udział w zajęciach, dasz dziecku odpowiednie wsparcie, poczuje się ono pewniejsze siebie, otworzy się na nowe sytuacje, będzie się lepiej czuło w szkole. Przećwiczy technik, które sprawią, że mowa będzie bardziej płynna i jednocześnie poszerzy znane mu już sposoby radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami o nowe. Pamiętaj, że jąkanie to nie tylko to co słychać, to również ukryte w środku emocje związane z obawą i stresem. W naszej terapii opieramy się na podejściu TSR - terapia skoncentrowana na rozwiązaniu - dzięki temu Twoje dziecko nauczy się widzieć rozwiązania problemów a nie tylko sam problem. Dodatkwo dowiesz się więcej o jąkaniu, o tym co je powoduje, jakie mogą być jego przyczyny, co możesz zmodyfikować, żeby odpowiednio wesprzeć swoje dziecko.
Jeśli jesteś osobą dorosłą, w czasie spotkania popracujesz nad Twoja pewność siebie, zwiększysz ilość skutecznych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z komunikowaniem się i nie tylko, dzięki temu otworzysz się na ludzi, nowe wyzwania i sytuacje życiowe. Dzięki udziałowi w zajęciach będziesz miał okazję do przepracowania technik upłynniających mówienie, co sprawi, że Twoja mowa będzie bardziej płynna.

Jak się zapisać?

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem 505 949 270
Więcej informacji uzyskasz również pisząc do nas maila: lodzkie.centrum.tis@gmail.com

Zadzwoń: 505 949 270 i umów się na wizytę!

Jak dokładnie przebiega weekend?

Zajęcia trwają od rana do wieczora z przerwą na posiłki i obejmują między innymi:
- Trening technik upłynniających mówienie – zajęcia indywidualne i grupowe dla każdego uczestnika.
- Ćwiczenia mające na celu desensytyzację - odczulanie, odwrażliwianie na niepłynności w mówieniu.
- Zajęcia emisyjne – ukierunkowane na wypracowywanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej, doskonalenie umiejętności kontrolowania prawidłowego oddechu w czasie wypowiadania się w sytuacjach stresujących.
- Zajęcia relaksacyjne – mające na celu wykształcenie i utrwalanie radzenia sobie w sytuacjach stresujących, ale również zapoznanie z technikami umożliwiającymi rozluźnienie i odprężenie w życiu codziennym.
- Socjoterapia – doskonalenie stosowania poznanych technik i budowanie pewności siebie w codziennych kontaktach z innymi.
- Zajęcia z psychoterapeutą indywidualne i grupowe- ukierunkowane na budowanie pewności siebie i wiary we własne możliwości zgodnie z podejściem TSR.
- Zajęcia dla rodziców i osób towarzyszących - grupowe spotkanie ukierunkowane na zwiększenie wiedzy na temat jąkania i poznanie sposobów na wsparcie dziecka, partnera/partnerki.

Wszystkie działania podejmowanie w ramach terapii mają za zadanie zredukować lęk i niechęć do mówienia poprzed odpowiednie dobranie i zastosowanie technik, które sprawią, że mówienie stanie się przyjemnością.

Zapraszamy do kontaktu: lodzkie.centrum.tis@gmail.com, 505 949 270 oraz na stronę: www.turnusylogopedyczne.pl